Trek District 1 Equipped Lowstep – Matte Dnister Black

1 099,00

Tuotetunnus (SKU): 33527-matte-dnister-black Tuoteryhmä:

Kuvaus

Tämä pyörä sopii sinulle, jos…

Arvostat lisäluotettavuutta, jota tarjoavat kestävät ja helposti huollettavat osat sekä hyödylliset ominaisuudet, kuten leveät ja vakaat renkaat, joustohaarukka ja napadynamolla toimivat valot.

Tekniset ominaisuudet

Tässä pyörässä on kevyt Alpha Smooth -alumiinirunko, mukava, pystysuora geometria, 7-vaihteinen Shimano Nexus -napavaihteisto, SR Suntour -joustohaarukka, etuvalolle virran antava 3,0 W:n Dynamo-napa, takavalon päällä pysähdyksen aikana pitävä standlight-toiminto, tehokkaat Shimanon rullajarrut, lokasuojat, ergonomiset kädensijat, MIK-yhteensopiva takatavarateline ja leveät 40c-renkaat, joissa on heijastavat sivuseinämät.

Yhteenveto

Luotettava, hauska ja vain vähäistä huoltoa vaativa. Napavaihteistossa on jopa napadynamo valoja varten. Lisäksi joustohaarukka tasoittaa tien epätasaisuuksia ja tehokkaat rullajarrut pysäyttävät vauhdin erinomaisesti.

Lisätiedot

Koko

S, M, L

Brändi

Trek

Runko

ALUMINUM

Vaihteet

Shimano Nexus C3001, 7 vaihdetta

Jarrut

säädettävä ulottuvuus, Shimano Nexus C3000 -rullajarru // Shimano-rullajarru // Shimano Nexus -rullajarru Tektro, alumiinia

Front Brake Model

alumiinia, säädettävä ulottuvuus, Shimano Nexus C3000 -rullajarru // Shimano-rullajarru // Shimano Nexus -rullajarru Tektro

Renkaat

30tpi, 700x40c, 700x40c // Bontrager H2 Comp, Bontrager H2 Comp, heijastava, vaijerivahvisteinen palle

Kampisarja

pituus 170 mm, ProWheel PR-115, 38T, teräsratas

Vaihdevivut

7 vaihdetta, REVOSHIFT, Shimano Nexus

Ketju

KMC S1

Kasetti

18T

Ohjaustanko

suunniteltu retkipyöräilyyn, Alumiinia

Kädensijat

Bontrager Satellite Plus, ergonomiset

Carrier Model

Alumiininen takatavarateline

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Trek District 1 Equipped Lowstep – Matte Dnister Black”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *